Nordijska hoja kot prava vrsta rekreacije za bolnike s hemofilijo

Nordijska hoja kot prava vrsta rekreacije za bolnike s hemofilijo

Nordijska hoja kot prava vrsta rekreacije za bolnike s hemofilijo

Fizioterapevtka Petra Dovč in državni demonstrator za nordijsko hojo in tek Gregor Grad v videih predstavita nordijsko hojo, njene prednosti, značilnosti in pozitiven vpliv na kakovost življenja oseb s hemofilijo, hkrati pa tudi opredelita, za katere posameznike je priporočljiva in kakšno opremo potrebujete za to obliko rekreacije.

Zakaj je nordijska hoja priporočljiva za osebe s hemofilijo?

Petra Dovč in Gregor Grad vam v posnetku podrobno pojasnita številne prednosti nordijske hoje za osebe s hemofilijo. Ta oblika aktivnosti je zaradi uporabe palic zelo varna in zato priporočljiva za osebe z okvarjenimi sklepi, spada med najmanj zahtevne in najvarnejše športe, izvajate pa jo lahko v vsakem letnem času in pri tem intenzivnost vadbe prilagodite svoji telesni pripravljenosti. Sogovornika ob tem opozorita tudi na to, kdaj je nordijska hoja odsvetovana.

Kakšno opremo potrebujem za pravilno izvajanje?

Za pravilno izvedbo nordijske hoje je pomembna tudi oprema. Pri tem imajo ključno vlogo palice, zato Gregor Grad nazorno prikaže njihovo pravilno uporabo, obenem pa vam svetuje, na kaj morate biti pozorni pri izbiranju ustreznih palic. Predstavitev opreme zaokroži z opisom ustrezne obutve in oblačil

4 osnovne tehnike nordijske hoje

Gregor Grad vas v videu seznani s pravilno koordinacijo rok in nog med vadbo, kar vam omogoči aktiviranje večjega števila mišic kot pri navadni hoji in s tem krepitev mišic rok in trupa. V videu so nazorno prikazane štiri tehnike za pravilno izvajanje nordijske hoje:

 

1. dvotaktni diagonalni korak

2. dvokorak s soročnim odrivom

3. trokorak s soročnim odrivom

4. sestopanje pri blagem in strmem klancu navzdol

Obiščite Novo Gorico

Obiščite Ljubljano

 

 

Obiščite Mursko Soboto

Nordijska hoja in hemofilija

 

 

 

NP-16595; 05/2021